środa, 29 marca 2017

Zuchy witały wiosnę

Z gaikiem-maikiem

W święto powitania wiosny, 21 marca b.r., zuchy z 1 GZ  „Leśne Skrzaty” z Hufca ZHP Ziemi Będzińskiej wybrały się na wycieczkę, podczas której pożegnały zimę topiąc słomianą kukłę - marzannę. Po wesołej zabawie wróciły do szkoły z gaikiem-maikiem.Z zuchowym pozdrowieniem Czuj!
hm. Anna Łebzuch

================================================================================

Wiosenny „Torek Przeszkodek” …Z  pewnością każdy słyszał o nadchodzącej wiośnie, ale niestety nie było jej widać. Dlatego zuchy z całego Hufca ZHP Lubliniec zebrały się 25 marca bieżącego roku w Kokotku – bazie Hufca – aby oficjalnie pożegnać zimę i powitać wiosnę, której tak wszyscy oczekiwali!
           

Na obchody Dnia Wiosny zjechało się ponad 60 dzieci. Zostały one podzielone na kilka patroli – oczywiście losowo, aby zintegrowały się z zuchami z innych gromad. Nad każdą grupą czuwał starszy patrolowy. Uczestników czekało mnóstwo zadań, które przygotowywały do ostatniego, najważniejszego – zrobienia Marzanny i utopienia jej. Zuchy więc musiały pokonać straszliwie trudny, wiosenny „Torek Przeszkodek”, rozpoznać leśne zwierzęta, czy sporządzić sałatkę z owoców lasu. Kiedy dzieci skończyły zadania oraz zbudowały swoje Marzanny, wszyscy udaliśmy się nad rzekę. Wraz z trzykrotnym okrzykiem „Żegnaj zimo, witaj wiosno!” ostatnie wspomnienia zimy wpadły do wody. Wtedy wszystkich czekał już ostatni punkt programu – ciepły posiłek. Nim jednak dobiegł koniec tego spotkania, zdążyliśmy powitać w gronie zuchów nowe osoby z 7 GZ „Leśne Skrzaty”. I choć każdy zuch wracał do domu z dyplomem i ogromnym uśmiechem, to uśmiechy nowych zuszków były dopiero wielkie!
           
Organizatorem tego wydarzenia było Namiestnictwo Zuchowe Hufca ZHP Lubliniec. Obchody odbywają się co roku i już kolejny raz możemy zobaczyć świetne rezultaty, gdyż dzięki naszym zuchom wiosna wreszcie zawitała w pełni!


pwd. Beata Nowińska

================================================================================
A jak Twoja Gromada witała wiosnę? Prześlij relację z tego wydarzenia na adres: zuchowy@slaska.zhp.pl. Chętnie poznamy Wasze wiosenne zwyczaje. 
================================================================================