wtorek, 27 grudnia 2016

MELDUNEK 38 Grunwaldzkiej Beskidzkiej Gromady Zuchowej „ZWIERZAKI” z realizacji akcji programowej „ZUCHOWA BOMBKA Z ŻYCZENIAMI”

Meldujemy, że zrealizowaliśmy zadania dotyczące propozycji programowej „ZUCHOWA BOMBKA Z ŻYCZENIAMI”.


W dniu 10 grudnia w ramach zdobywania sprawności  zespołowej „Pan Kleks”  razem z Mateuszem wzięliśmy udział w specjalnej edycji zajęć ze świątecznej LEKCJI BAŃKOLOGII. Każdy zuch krok po kroku wykonał swoją  bombkę z życzeniami. Każda bombka była inna, cudna, wyjątkowa, niepowtarzalna J.Przed świętami Bożego Narodzenia na Wigilijce Zuchowej /16.12.2016 r./, na którą zaprosiliśmy 21 Gromadę Zuchową „Leśne Skrzaty” zuchy z naszej gromady wręczyły naszym przyjaciołom swoje bombki. Dodatkowo wręczyliśmy też bombkę naszej Pani Dyrektor z SP 3 w Bielsku-Białej.19 grudnia Odważnie Tworząc Pokój, roznosząc Światełko Betlejemskie przekazaliśmy nasze bombki Dyrekcji Przedszkola nr 7 i Przedszkola Waldorfskiego w Bielsku-Białej. Są to przedszkola, do których wcześniej uczęszczały zuchy. Radość ze spotkania z ukochanymi paniami była wielka J.


Naszą tradycją jest już, że wysyłamy życzenia do osób, gromad, z którymi nie możemy się spotkać osobiście. Z własnoręcznie przyklejonym znaczkiem na kopercie, nasze bombki radośnie powędrowały m.in. do Komendy Hufca Beskidzkiego, naszego Namiestnictwa Zuchowego, 2 GZ "Beskidzkie Bieliki” z Mesznej, 7 Podhalańskiej GZ „Przyjaciele Kubusia Puchatka” z  Zakopanego, do Skautów z Czeskiej Republiki, 15 Beskidzkiej GZ „Tygryski”, Komendy Śląskiej Chorągwi oraz do Referatu Zuchowego w Katowicach.

Realizacja zadania przyniosła wszystkim nam wiele radości i satysfakcji, nie pozwolimy, by maile i sms-y wyparły ten magiczny zwyczaj składania sobie świątecznych pozdrowień. 

Zuchy z 38 GBGZ „ZWIERZAKI”

i phm. Justyna Witas