poniedziałek, 18 grudnia 2017

Chwalipięta z życia Namiestnictwa BRACTWO STAREGO DĘBU - Hufiec Chorzów

Przed nami już za kilka dni Święta Bożego Narodzenia - czas na odpoczynek, czas dla naszych rodzin, dla najbliższych.
 A odpoczynek na pewno wszystkim nam się przyda, bo w gromadach i w Namiestnictwie działo się tej jesieni naprawdę sporo.

Gromady wystartowały na przełomie września i października, natomiast Namiestnictwo zainaugurowało swój program imprezą pn.: "Zuchowy start - wyprawa z bazy pod starom giwerom".

Impreza ta miała miejsce 21 października br., a zaczęliśmy ją zwiedzaniem Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Tam zuchy wzięły udział w lekcji muzealnej, w trakcie której mogły się dowiedzieć jak wyglądała Polska w czasach, kiedy ich pradziadkowie byli małymi dziećmi.

Po zwiedzeniu muzeum, zuchy ruszyły na trasę wyznaczoną przez pirata - Jednookiego Billa, która prowadziła do przystani na Zalewie SKAŁKA w Świętochłowicach. Na trasie zuchy musiały znaleźć punkty kontrolne, gdzie musiały wykonać różne zadania.

Miesiąc później - 25 listopada br. - większość gromad zuchowych naszego Namiestnictwa spotkało się na kolejnej imprezie - Andrzejkowym Turnieju z Czarnym Kotem. Wszystkie turniejowe konkurencje nawiązywały tematyką do andrzejkowych wróżb
i zwyczajów.

Najlepszą gromadą turnieju okazała się 17 ChGZ Smerfuchy, która wygrała jednym punktem z gośćmi - 1 RŚGZ Przyjaciele Zielonego Lasu. Ale nie miejsce, które zajęła dana gromada było najważniejsze a wspaniała zuchowa zabawa.

Wreszcie w ostatnią sobotę 16 grudnia br., kadra zuchowa naszego hufca spotkała się na świątecznym spotkaniu.


O tym jak było na każdej z tych imprez możecie poczytać i pooglądać fotorelacje na blogu namiestnictwa, który znajdziecie pod adresem zuchy-chorzow.blogspot.com .

Zapraszamy :)