czwartek, 5 października 2017

Ozdoby skąpane w dwukolorowych duetach - Wielki Konkurs Świąteczny 2017


Druhno Drużynowa! Druhu Drużynowy!

Tym razem nasza propozycja na Wielki Konkurs Świąteczny inspirowana jest bożonarodzeniowymi zwyczajami Ameryki Północnej. Tym pomysłem chcemy Was zachęcić do zapoznania się ze świątecznymi aranżacjami zgodnymi ze zwyczajami innych społeczeństw. Jedną z różnic między naszą rodzimą tradycją, a tą zza oceanu jest to, że na świerkowych gałązkach zamiast różnokolorowych świecidełek, wiesza się ozdoby wykonane w dwukolorowych duetach, najczęściej granatu i srebra albo złota i czerwieni. Wierzymy, że wyobraźnia, kreatywność i pomysłowość pozwolą Waszym zuchom stworzyć niezapomniane świąteczne majsterki w tych właśnie barwach. Życzymy wielu dobrych chwil przy tworzeniu świątecznych prac.

Chcemy, kontynuować tworzenie księgi majsterek Wielkiego Konkursu Świątecznego, która dostępna jest na blogu naszego Referatu w zakładce ZUCHOWA KSIĘGA MAJSTEREK, tak aby Wasze prace na dłużej pozostały w naszej pamięci, dlatego do każdej z nich dołączcie wizytówkę – przepis na majsterkę wg. załączonego wzoru.

KATEGORIE WIELKIEGO KONKURSU ŚWIĄTECZNEGO:


GWIAZDKA
BOMBKA CHOINKOWA
CHOINKA

Zachęcamy wszystkie Gromady Zuchowe Chorągwi Śląskiej ZHP
do udziału w konkursie! Druhno Namiestniczko! Druhu Namiestniku!

Zachęcamy Wasze Namiestnictwo do udziału w Wielkim Konkursie Świątecznym. Mamy dla Was wyjątkowe zadanie – przygotujcie wspólnie z kadrą gromad zuchowych Waszego Hufca ROZISKRZONĄ ŚWIATECZNĄ GIRLANDĘ.
Każdy element wspólnie wykonanej girlandy, to swoista wizytówka namiestnictwa, a nawet całego środowiska zuchowego Waszego Hufca. Przygotujcie projekt takiej majsterki i zachęćcie kadrę gromad zuchowych oraz wszystkie zuchy do wykonania elementu, który zawiśnie na tej świątecznej ozdobie. Sposób wykonania, forma girlandy zależy od Was samych. Mogą świecić błyszczącymi elementami, którymi zostaną odzdobione lub żaróweczkami. Do Was należy decyzja. Życzymy dobrej zabawy przy wspólnej pracy nad tą majsterką. Iskry dobroci i ciepła, które będą się wytwarzały przy jej tworzeniu niech wywołają braterski ogień w sercach każdego z Was.