piątek, 22 lipca 2016

Gratulacje dla 13 GRUNWALDZKIEJ Jaworznickiej Gromady Zuchowej „Szczwane Szopy”

16 lipca 2016 roku dla środowiska jaworznickiego harcerstwa będzie znaczącą datą w historii. To właśnie tego dnia, na mocy nadania przez Przewodniczącą Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich hm. Dorotę Jeżowską-Olszewską, najmłodsi członkowie VI Szczepu Harcerskiego CHWATY - Hufiec Jaworzno, zuchy oraz kadra 13 Jaworznickiej Gromady Zuchowej „Szczwane Szopy” otrzymali prawo posługiwania się tytułem i odznaką Drużyny Grunwaldzkiej.

Członkowie gromady przez ostatni rok wykonywali patriotyczne i obywatelskie działania prowadzące do otrzymania prestiżowego wyróżnienia, jakim jest Tytuł i Odznaka Drużyny Grunwaldzkiej. W ramach śródrocznej pracy „Szczwane Szopy” przygotowały trzy drewniane tarcze herbowe będące wystrojem Gniazda Śląskiego na Zlocie, a także zrealizowały zadania pt. „Grunwaldzki Zwiad”, „Turniej Grunwaldzki” i „Jak na Zawiszy”.

W trakcie realizacji zadań zuchy:

  • podróżowały wraz z Tytusem przez Pola Grunwaldu ucząc się rycerskiego fachu;
  • odwiedzili Muzeum Miasta Jaworzna, w którym prezentowana była wystawa o tematyce średniowiecznej a przygotowana przez Bractwo Rycerskie Ziemi Jaworznickiej;
  • stoczyły niejeden pojedynek w turnieju.
Przeprowadzone działania zostały wpisane do przygotowanej kroniki
i przesłane przed 5 maja bieżącego roku do oceny przez Radę Wspólnoty. To był pracowity rok, który przyniósł gromadzie wielki sukces, co było zasługą zarówno zuchów, kadry jak i przyjaciół gromady.
Gratulujemy zuchom oraz kadrze Gromady. Jesteśmy z Was dumni!

/notka przygotowana na podstawie materiału prezentowanego na witrynie VI Szczepu Harcerskiego CHWATY – Hufiec Jaworzno – zobacz pełna relację/